ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი

ასოცირებული პროფესორები

ასოცირებული პროფესორები

 

ბიწაძე მაია ფსიქოლოგიის მიმართულებით
სონღულაშვილი მალხაზ შედარებითი თეოლოგიის მიმართულებით
ხატიაშვილი თეო კინომცოდნეობის მიმართულებით
გურჩიანი ქეთევან კულტურა და რელიგია
ითონშვილი მანანა ხელოვნების და კულტურის კვლევების მიმართულებით
კორძაია-სამადაშვილი ანა ჰუმანიტარული მეცნიერებების მიმართულებით
ცერცვაძე ნინო რომანისტიკის  მიმართულებით
ჰანს ფრიდრიხ გუტბროდი საჯარო პოლიტიკის მიმართულებით
თევდორაძე ნინო ანგლისტიკის მიმართულებით
ლორთქიფანიძე ირინა ფილოლოგიის მიმართულებით (რუსული ენა და ლიტერატურა)
მატარაძე ნინო ანგლისტიკა-ამერიკანისტიკა
მირცხულავა რუსუდან ფსიქოლოგია
ჭიჭინაძე ნინო კულტურის კვლევების მიმართულებით
ბაქრაძე ლაშა ისტორიის მიმართულებით
კირვალიძე ანა სოციოლოგიისა და დემოგრაფიის მიმართულებით
ცისკარიშვილი სალომე ხელოვნების და კულტურის კვლევების მიმართულებით
სუხიშვილი თამარი ენათმეცნიერების მიმართულებით
ლაშხია მაკა ფილოსოფიის მიმართულებით
ბრეგვაძე თამარი განათლების მეცნიერებების მიმართულებით
ჯოხაძე გრიგოლ ისტორია
ყარაულაშვილი ირმა მედიევისტიკა, ქართული ენა და ლიტერატურა
როდონაია ნინო ფილოსოფია
ტატიშვილი ელენე ენათმეცნიერების მიმართულებით
შუკაკიძე ბერიკა განათლების მეცნიერების მიმართულებით
თარხნიშვილი ლევან სოციოლოგია და დემოგრაფია
ჯაფარიძე თამარ ფილოსოფიის მიმართულებით
ანდღულაძე ნათია განათლების ადმინისტრირების მიმართულებით
აბაშიძე არჩილ პოლიტიკისა და საჯარო ადმინისტრირების მიმართულებით
ელენე ლადარია ფილოსოფიის მიმართულებით
რუსუდან გერსამია ქართული ფილოლოგიის მიმართულებით
ჭყოიძე ეკა ისტორიის მიმართულებით
ლობჟანიძე ირინა ენათმეცნიერება
გეგელაშვილი მარინე ფსიქიკური ჯანმრთელობის მიმართულებით
ჯაში მარინე გერმანისტიკა
მახარაძე ნინო მუსიკა-ეთნომუსიკოლოგია
მეფარიშვილი ნატა ფსიქოლოგიის მიმართულებით
წერეთელი მაია  ფსიქოლოგიის მიმართულებით
მამრაძე ნინო მუსიკის მიმართულებით
ჯავახიშვილი მანანა ისტორიის მიმართულებით
ცხადაძე თამარ ანალიზური ფილოსოფიის მიმართულებით 
სიხარულიძე ტარიელ  პოლიტოლოგიის საერთაშორისო ურთიერთობების და უსაფრთხოების კვლევები
საძაგლიშვილი შორენა სოციალური სამუშაო
ზვიადაძე სოფიკო კულტურის და რელიგიის კვლევების მიმართულებით
კახიანი დარეჯან ფსიქოლოგიის მიმართულებით
ნახუცრიშვილი ლუკა ფილოსოფიის მიმართულებით
გაბისონია  თამაზ მუსიკის მიმართულება
მხეიძე ნინო ხელოვნების და კულტურის კვლევების მიმართულებით
ბახტაძე ნოდარ ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა და კულტურის კვლევების მიმართულება (ქრისტიანული არქეოლოგია)
ჯოჯუა თეიმურაზ ისტორიის მიმართულებით (წყაროთმცოდნეობა-ეპიგრაფიკა)
დადუნაშვილი ელგუჯა კულტურის კვლევების მიმართულებით
ფავლენიშვილი ნინო პოლიტიკის მეცნიერებების მიმართულებით
თორია მალხაზი ისტორიის მიმართულებით
დოლიძე ხათუნა სკოლამდელი განათლების მიმართულებით 
კურტანიძე კახაბერ ფილოსოფიის მიმართულებით
ჯიბლაძე ელენე განათლების ადმინისტრირების მიმართულებით
მოსიაშვილი თამარ ორიენტალისტიკის მიმართულებით
ბრისკუ ადრიან კომპარატიული ისტორიის მიმართულებით
გორგოძე სოფიო განათლების მიმართულებით
ხაბულიანი ხათუნა ხელოვნებათმცოდნეობის მიმართულებით
ებრალიძე ირინე მუსიკის მიმართულებით
ცინცაძე ნინო ენისა და მეტყველების თერაპიის მიმართულებით
ხუციშვილი ივანე დრამის რეჟისურის მიმართულებით
ლებანიძე ბიძინა პოლიტიკის და საერთაშორისო ურთიერთობების მიმართულებით
ჯავახიშვილი დარეჯან ადიქიციისა და ფსიქიკური ჯანმრთელობის მიმართულებით
მატუაშვილი შალვა სახვითი და გამოყენებითი ხელოვნების მიმართულებით
ხალვაში თამთა ანთროპოლოგიის მიმართულებით


გოდოლაძე თეა გეოფიზიკის მიმართულებით
მაღალაშვილი არჩილი გეოლოგიის მიმართიულებით
კუპატაძე ია არქიტექტურის მიმართულებით
ალიაშვილი თეიმურაზ მათემატიკის მიმართულებით
მეტრეველი ნუნუ ბიოფიზიკის მიმართულებით
ფარცხალაძე გიორგი კომპიუტერული მეცნიერებების მიმართულებით
თოდუა მაია ატმოსფეროს და ახლო კოსმოსის ფიზიკის მიმართულებით
მიდოდაშვილი პავლე ფიზიკის (ველის კვანტური თორიის)  
თუთბერიძე მიხეილ კომპიუტერული მეცნიერებების მიმართულებით
ბაღათურია იური გამოყენებითი ფიზიკის მიმართულებით
თავართქილაძე ზურაბ ფიზიკისა და მათემატიკის მიმართულებით (ელემენტალურ ნაწილაკთა ფიზიკა და კოსმოლოგია
მაზიაშვილი მიხეილი ელემენტარული ნაწილაკების და კოსმოლოგია
ქუმსიაშვილი ლაურა არქიტექტურის მიმართულებით
მაღრაძე ერეკლე კომპიუტერული მეცნიერებების მიმართულებით
ვინჩენცო ლაგანი ბიოინფორმატიკის მიმართულებით
როგავა ანდრია ასტროფიზიკის მიმართულებით
ჯავახიშვილი გიორგი ასტრონომიის მიმართულებით
დიდებულიძე გოდერძი ატმოსფერო-იონოსფეროს, ფიზიკის მიმართულებით
კუხიანიძე ვასილი  აასტროფიზიკა-ასტრონომია
მანჯავიძე ნინო მათემატიკის მიმართულებით
მათიაშვილი ზურაბ არქიტექტურის მიმართულებით
მიხეილ ჯეიმს სონდერსი სამოქალაქო ინჟინერიის დარგში სატრანსპორტო ინჟინერიის მიმართულებით
ეკატერინე კვარაცხელია ენდოკრინოლოგიის და ბავშვთა ენდოკრინოლოგიის მიმართულებით
წვერავა მიხეილ შინაგანი მედიცინის მიმართულებით
ჯეჯელავა ჯუანშერ ნაწილაკთა ფიზიკის მიმართულებით
მარგველაშვილი მურმან მდგრადი განვითარებისა და ენერგეტიკული კვლევების  მიმართულებით 
ოქროსცვარიძე ავთანდილი გეოლოგიის მიმართიულებით
ბახტაძე გიორგი ციტოგენეტიკის მიმართულებით
ზაზანაშვილი ნუგზარი ლანდშაფტმცოდნეობის და ბუნების მიმართ.
სიხარულიძე შალვა ბოტანუკური ბაღების სტრატეგიისა და მენეჯმენტის მიმართულებით
შანშიაშვილი ლალი ნეიროქიმიის მიმართულებით
მოსულიშვილი მარინე უმაღლეს მცენარეთა სისტემატიკა
ბაცაცაშვილი ქეთევანი ბოტანიკის მიმართულებით
მურცხვალაძე მარინე კონსერვაციული გენეტიკა
ჯაფოშვილი ბელა იხტიოლოგია
რაქვიაშვილი გიორგი მათემატიკის მიმართულებით
ლორთქიფანიძე თამარი მოლეკულური ნეირობიოლოგია
ჟურავლიოვა ელენე ბიოქიმიის მიმართულებით
ბარბაქაძე თამარ მოლეკულური ფარმაკოლოგია
დათუკიშვილი ნელი მოლეკულური ბიოტექნოლოგიის მიმართულებით
კიკვიძე მარინე ბიოქიმიისა და ბიოტექნოლოგიის მიმართულებით 
ბასიშვილი თამარი ნეირომეცნიერებები (ნეირობიოლოგია)
ბერიშვილი-ბერნი ეკატერინე სამედივცინო ბიოლოგიური კვლევები
ჯაფარიძე დარეჯან ასტრონომიის  მიმართულებით
მაჭარაშვილი ირაკლი ზუსტი და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებების მიმართულებით
აბიათარი ივანე სამედიცინო ბიოლოგიური კვლევების მიმართულებით 
შერგელაშვილი ბიძინა ასტრონომია და ასტროფიზიკა
ზაუტაშვილი გიორგი არქიტექტურის მიმართულებით
ჯანელიძე ზურაბი გეოგრაფიის მიმართულებით
კაპანაძე ბიძინა ასტრონომია - ასტროფიზიკის მიმართულებით
სიმონია ირაკლი ასტრონომიის მიმართულებით
ვეშაპიძე გიორგი ექსპერიმენტული ფიზიკის მიმართულებით
კანკია ბესიკ ბიოფიზიკის მიმართულებით
ღოღობერიძე გრიგოლ ასტროფიზიკის მიმართულებით
შენგელია ია გეოფიზიკის მიმართულებით
რამიშვილი გიორგი ასტრონომიის  მიმართულებით
დალაქიშვილი გიორგი ფიზიკის მიმართულებით
თევდორაძე ეკატერინე მოლეკულური ვირუსოლოგიისა და მიკრობიოლოგიის მიმართულებით
პაჭკორია ელენე ინფექციური დაავადებების მიმართულებით
დათიკაშვილი-დავიდი ირინე ჰემატოლოგიის მიმართულებით
შანავა კობა ზოგადი ქირურგიის მიმართულებით


ქობელაშვილი დარეჯანი ბიზნესის სკოლაში ნორმალური ფიზიოლოგიისა და სპორტის ფიზიოლოგიის მიმართულებით
ლებანიძე სოფიო ბიზნესის ადმინსიტრირების მიმართულებით
ჩხიკვიშვილი მარინე სპორტის კვლევების მიმართულებით
აბაშიშვილი გიორგი ბიზნესის ადმინისტრირების მიმართულებით
ხიშტოვანი გიორგი ბიზნესის ადმინისტრირების მიმართულებით
ქოიავა ნიკოლოზ ბიზნესის ადმინისტრირების მიმართულებით
ბეგაძე გიორგი ტურიზმის მიმართულებით
პატარაია ნინო ინოვაციური მენეჯმენტის მიმართულებით
შელეგია ნატალია კულტურის მენეჯმენტის მიმართულებით
ასათიანი ალექსანდრე ბიზნესის ადმინისტრირების მიმართულებით
დანელია გიორგი ბიზნესის ადმინისტრირების მიმართულებით
კაჭარავა ირაკლი ბიზნესის ადმინისტრირების მიმართულებით 
ქემერტელიძე გიორგი ტურიზმის მიმართულებით
პაპავა გიორგი ეკონომიკის მიმართულებით
მაღალაშვილი თამარ მარკეტინგის მიმართულებით
მახაშვილი ნინო ჯანდაცვის მიმართულებით
ჭანუყვაძე გივი მენეჯმენტის მიმართულებით
დოლიძე ნინო საჯარო მმართველობის მიმართულებით
გერაძე რევაზ ფინანსებისა და საბანკო საქმის მიმართულებით
მიხელიძე გიორგი ფინანსებისა და საბანკო საქმის მიმართულებით
თეიმურაზ გოგსაძე ფინანსებისა და საბანკო საქმის მიმართულებით


ფორჩხიძე ირაკლი სამართლისა და პოლიტიკის მიმართულებით
სულხანიშვილი მაია საჯარო სამართლის მიმართულებით
ჩოკორაია კონსტანტინე საჯარო სამართლის მიმართულებით
მელაძე გიორგი საჯარო სამართლის მიმართულებით
მაისურაძე დავითი საჯარო სამართლის მიმართულებით
გურჩიანი თამარ საჯარო სამართლის მიმართულებით
მენაბდე ვახტანგ საჯარო სამართლის მიმართულებით
მიქელაძე თამთა საჯარო სამართლის მიმართულებით
პაპუაშვილი შალვა საჯარო სამართლის მიმართულებით

გოლეთიანი თინათინ

 საერთაშორისო სამართლის მიმართულებით
ვაშაკიძე გიორგი საჯარო სამართლის მიმართულებით
რამიშვილი ლევან კონსტიტუციონალიზმისა და პოლიტიკური მეცნიერებების მიმართულებით 
 
ბანერები