საბუნებისმეტყველო მეცნიერებებისა და საინჟინრო ფაკულტეტი ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი

აკადემიური პერსონალი

საბუნებისმეტყველო მეცნიერებებისა და საინჟინრო ფაკულტეტის აკადემიური პერსონალი

პროფესორები  
ონიანი ნიკოლოზ  ნეირომეცნიერებები (ნეირობიოლოგია)
დიხამინჯია ნანა კომპიუტერული და ელექტრონული ინჟინერიის მიმართულებით
ოზგურ ქისი სამოქალაქო ინჟინერიის მიმართულებით
აბდალაძე ოთარ მცენარეთა ეკოლოგიის მიმართულება
ჯავახიშვილი ზურაბი გეოფიზიკის მიმართულებით
თარხნიშვილი დავით ევოლუციური ბიოლოგიისა და ეკოლოგიის 
კიკვიძე ზაალ ეკოლოგიის მიმართულებით
ხიმშიაშვილი გიორგი მათემატიკის მიმართულებით
შაბურიშვილი თამაზ კარდიოლოგიის მიმართულებით
ვესთვუდო ოლვინ მარგარეთ რუთ ბაზისური მედიცინის და სამედიცინო განათლების მიმართულებით
გვილია ირმა ნეიროფიზიოლოგიის მიმართულებით
ელაშვილი მიხეილ გეოფიზიკის მიმართულებით 
ზაქარაშვილი თეიმურაზ  ასტროფიზიკა ასტრონომია
ანდერსონი კორტ მოლეკულური და ევოლუციური გენეტიკის  მიმართულბით
მიქელაძე დავითი მოლეკულური ფარმაკოლოგია
სოლომონია რევაზ მოლეკულური ბიომეცნიერებების
მურუსიძე ივანე ფიზიკა
სვანაძე მერაბ მათემატიკა
ახალკაცი მაია მცენარეთა რეპროდუქციული ბიოლოგიის და მცენარეთა მორფოლოგიის მიმართულებით
გავაშელიშვილი ალექსანდრე ეკოლოგია-კონსერვაციული ბიოლოგია
კოპალიანი ნათია ნეიროფიზიოლოგიოს მიმართულებით
გურიელიძე ზურაბ კონსერვაციული ბიოლოგიისა და პოპულაციური ეკოლოგიის მიმართულებით
დარჩია ნატო ნეირობიოლოგიის მიმართულებით
ლეფსვერიძე ეკა ნეირობიოლოგიის მიმართულებით
ჟვანია მზია (ია) ნეიროანატომიის მიმართულებით
ჯაფარიძე გიორგი კონდენსირებულ გარემოთა ფიზიკის მიმართულებით (ნანოფიზიკა)
თავხელიძე ავთანდილი ფიზიკის მიმართულებით (კვანტური ეფექტები ნანოსტრუქტურაში)
კუპატაძე ქეთევან ქიმია, ბიოქომია
კახნიაშვილი თინათინ ასტროფიზიკის მიმართულებით
რამიშვილი ალექსანდრე არქიტექტურის მიმართულებით
გამყრელიძე გიგა (გიორგი) ნეიროფიზიოლოგიის მიმართულებით
კოკაია მერაბ ნეირობიოლოგიის მიმართულებით
ოკუჯავა მიხეილი სამედიცინო რადიოლოგიის მიმართულებით 
მუხიგულაშვილი სულხან ჩვეულებრივ დიფერენციალურ განტოლებათა თეორია
კოტეტიშვილი მამუკა მიკრობიოლოგიის და მოლეკულური გენეტიკის მიმართულებით
დროსლერი ლარს  მეტყევეობის და ტყის მეცნიერების მიმართულებით
ელიავა ირაკლი უხერხემლო ცხოველების ბიოლოგია და სისტემატიკა
ჩქარეული ჯუანშერ ფიზიკის მიმართულება
მაჩაბელი გიორგი პლაზმური ასტროფიზიკის მიმართუილებით
ბადრიძე იასონ ბიოლოგიის მიმართულება
შათირიშვილი აივენგო ბიოლოგიის მიმართულება
ნახუცრიშვილი გიორგი ბიოლოგიის მიმართულება
ნემსაძე მანანა ბიოლოგიის მიმართულება


ასოცირებული პროფესორები  
 ვინჩენცო ლაგანი  ბიოინფორმატიკის მიმართულებით
გოდოლაძე თეა გეოფიზიკის მიმართულებით
მაღალაშვილი არჩილი გეოლოგიის მიმართიულებით
კუპატაძე ია არქიტექტურის მიმართულებით
ალიაშვილი თეიმურაზ მათემატიკის მიმართულებით
მეტრეველი ნუნუ ბიოფიზიკის მიმართულებით
ფარცხალაძე გიორგი კომპიუტერული მეცნიერებების მიმართულებით
თოდუა მაია ატმოსფეროს და ახლო კოსმოსის ფიზიკის მიმართულებით
მიდოდაშვილი პავლე ფიზიკის (ველის კვანტური თორიის)  
თუთბერიძე მიხეილ კომპიუტერული მეცნიერებების მიმართულებით
ბაღათურია იური გამოყენებითი ფიზიკის მიმართულებით
თავართქილაძე ზურაბ ფიზიკისა და მათემატიკის მიმართულებით (ელემენტალურ ნაწილაკთა ფიზიკა და კოსმოლოგია
მაღრაძე ერეკლე კომპიუტერული მეცნიერებების მიმართულებით
მაზიაშვილი მიხეილი ელემენტარული ნაწილაკების და კოსმოლოგია
როგავა ანდრია ასტროფიზიკის მიმართულებით
ჯავახიშვილი გიორგი ასტრონომიის მიმართულებით
დიდებულიძე გოდერძი ატმოსფერო-იონოსფეროს, ფიზიკის მიმართულებით
კუხიანიძე ვასილი  აასტროფიზიკა-ასტრონომია
მანჯავიძე ნინო მათემატიკის მიმართულებით
მათიაშვილი ზურაბ არქიტექტურის მიმართულებით
წვერავა მიხეილ შინაგანი მედიცინის მიმართულებით
ჯეჯელავა ჯუანშერ ნაწილაკთა ფიზიკის მიმართულებით
მარგველაშვილი მურმან მდგრადი განვითარებისა და ენერგეტიკული კვლევების  მიმართულებით 
ოქროსცვარიძე ავთანდილი გეოლოგიის მიმართიულებით
ბახტაძე გიორგი ციტოგენეტიკის მიმართულებით
ზაზანაშვილი ნუგზარი ლანდშაფტმცოდნეობის და ბუნების მიმართ.
სიხარულიძე შალვა ბოტანიკური ბაღების სტრატეგიისა და მენეჯმენტის მიმართულებით
შანშიაშვილი ლალი ნეიროქიმიის მიმართულებით
ქუმსიაშვილი ლაურა არქიტექტურის მიმართულებით
მოსულიშვილი მარინე უმაღლეს მცენარეთა სისტემატიკა
ბაცაცაშვილი ქეთევანი ბოტანიკის მიმართულებით
მურცხვალაძე მარინე კონსერვაციული გენეტიკა
ჯაფოშვილი ბელა იხტიოლოგია
რაქვიაშვილი გიორგი მათემატიკის მიმართულებით
ლორთქიფანიძე თამარი მოლეკულური ნეირობიოლოგია
ჟურავლიოვა ელენე ბიოქიმიის მიმართულებით
ბარბაქაძე თამარ მოლეკულური ფარმაკოლოგია
დათუკიშვილი ნელი მოლეკულური ბიოტექნოლოგიის მიმართულებით
კიკვიძე მარინე ბიოქიმიისა და ბიოტექნოლოგიის მიმართულებით 
ბასიშვილი თამარი ნეირომეცნიერებები (ნეირობიოლოგია)
ბერიშვილი-ბერნი ეკატერინე სამედივცინო ბიოლოგიური კვლევები
ჯაფარიძე დარეჯან ასტრონომიის  მიმართულებით
მაჭარაშვილი ირაკლი ზუსტი და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებების მიმართულებით
აბიათარი ივანე სამედიცინო ბიოლოგიური კვლევების მიმართულებით 
შერგელაშვილი ბიძინა ასტრონომია და ასტროფიზიკა
ზაუტაშვილი გიორგი არქიტექტურის მიმართულებით
ჯანელიძე ზურაბი გეოგრაფიის მიმართულებით
კაპანაძე ბიძინა ასტრონომია - ასტროფიზიკის მიმართულებით
სიმონია ირაკლი ასტრონომიის მიმართულებით
ვეშაპიძე გიორგი ექსპერიმენტული ფიზიკის მიმართულებით
კანკია ბესიკ ბიოფიზიკის მიმართულებით
ღოღობერიძე გრიგოლ ასტროფიზიკის მიმართულებით
შენგელია ია გეოფიზიკის მიმართულებით
რამიშვილი გიორგი ასტრონომიის  მიმართულებით
დალაქიშვილი გიორგი ფიზიკის მიმართულებით
თევდორაძე ეკატერინე მოლეკულური ვირუსოლოგიისა და მიკრობიოლოგიის მიმართულებით
პაჭკორია ელენე ინფექციური დაავადებების მიმართულებით

დათიკაშვილი-დავიდი ირინე

ჰემატოლოგიის მიმართულებით

შანავა კობა

ზოგადი ქირურგიის მიმართულებით



ასისტენტ-პროფესორები  
   
ჯორჯიაშვილი ნატო გეოფიზიკის მიმართულებით
გიგიბერია მალხაზი გეოფიზიკის მიმართულებით
მარინუს გებჰარდტი ბუნებრივი რესურსების მენეჯმენტის (საძოვრების მენეჯმენტი )მიმართულებით
ჩუნგ ჰუნ ლი სამოქალაქო ინჟინერიის მიმართულებით
იგორ ტიმჩენკო სამოქალაქო ინჟინერიის მიმართულებით
მუმლაძე ლევან ეკოლოგიისა და უხერხემლო ცხოველთა ზოოლოგიის მიმართულება
ბარჯაძე შალვა  უხერხემლოთა ზოოლოგიის მიმართულებით
ჩხეიძე ნინო  თეორიული ასტროფიზიკის მიმართულებით
მეგრელიშვილი მარიკა ნევროლოგიის მიმართულებით
ქობალავა ბადრი

ზოგადი ქირურგიის მიმართულებით

ხარაიშვილი მარიამ

მეან-გინეკოლოგიის მიმართულებით


ბანერები